No i zaczynamy! Dziś dla Was pierwszy odcinek cyklu Wszystko o SkyDrive, w którym co tydzień pokazuję Wam Wasz osobisty wirtualny dysk. W części pierwszej – czym jest chmura i na czym polega korzystanie z wirtualnego dysku.

SkyDrive

YYY, Chmura?

W tym wszystkim wcale nie chodzi o zjawisko atmosferyczne Smile Chmura to pojęcie, które zagościło również w świecie technologii. Aby wyjaśnić czym jest wyobraźmy sobie nasze konto na Hotmailu – zakładam skrzynkę pocztową, korzystam z niej na każdym komputerze z podłączeniem do Internetu. Wystarczy, że uruchomię przeglądarkę internetową, zaloguję się i voila! Wszystkie wiadomości, które odebrałem i wysłałem tam są – niezależenie jakiego komputera używam, może to być mój komputer domowy, laptop w pracy czy ten, który znajdę w bibliotece na mojej uczelni, mam zawsze dostęp do swoich maili, które nie są zapisywane na konkretnym komputerze, a wędrują za mną, gdyż siedzą sobie na serwerze Hotmail, których nie widzimy, ale są podstawą działania dla mojej poczty. I to jest właśnie chmura! Chmura to nazwa właśnie tej usługi, do której mam dostęp zawsze i wszędzie, wystarczy dostęp do sieci.

No to czym jest SkyDrive?

I podobnie jest ze SkyDrive – każdy z Was już dziś może sobie założyć bezpłatnie swój wirtualny dysk o pojemności aż 7GB, bezpieczną przestrzeń na Wasze pliki, w tym np. zdjęcia czy notatki, dostępne dla Was z każdego miejsca i komputera czy telefonu na Ziemi! OK, wciąż musicie mieć dostęp do Internetu Smile Zapraszam, do krótkiego filmu, w którym wyjaśnię Wam to bardzo dokładnie.

image

No dobra, ale jak założyć?

Założenie wirtualnego dysku jest bardzo proste – wystarczy, że odwiedzisz witrynę http://skydrive.com i wybierzesz przycisk image. Po chwili pojawi się formularz, który należy uzupełnić. Za pomocą tak stworzonego konta masz dostęp również do Hotmaila, Messengera, Xbox LIVE i innych usług od Microsoft. Co najważniejsze, to nic nie kosztuje!

Teraz wystarczy się zalogować – po chwili zobaczysz swój wirtualny dysk. Spróbuj stworzyć nowy folder oraz dodać testowy plik. Gratulacje, pierwsza lekcja zaliczona!

image

W kolejnym odcinku pokażę Wam w jaki sposób poruszać się po SkyDrive oraz jak połączyć go z komputerem i telefonem.

Untitled