October 22, 2012 12:21 pm

Nowe Office Web Apps w SkyDrive

Jedną z podstawowych cech i benefitów płynących ze SkyDrive jest Office Web Apps. Podgląd i edycja plików Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote jest dostępna bezpośrednio w oknie przeglądarki. Dziś zdecydowaliśmy się udostępnić wszystkim kolejne zmiany, które wzbogacają możliwości o m.in. bogatsze opcje edycji i formatowania, łatwiejszą współpracę grupową, czy lepsze wsparcie dla ekranów dotykowych.

Obserwując te obszary, wprowadziliśmy Office Web App Preview w lipcu i aż 750,000 użytkowników zdecydowało się wybrać nową wersję poglądową. Dzięki wszystkim za udział w programie beta! Zebraliśmy tysiące opinii, które wpłynęły na kształt zmian, które właśnie wprowadzamy. I tak dziś, 22 października, ogłaszamy nowe Office Web Apps dla wszystkich użytkowników SkyDrive oraz Outlook.com!

Współpraca we wszystkich aplikacjach Web App

Dzięki SkyDrive, dzielenie się dokumentami jest zdecydowanie łatwiejsze, nie ma problemu z odszukaniem ostatniej wersji czy wyzwaniem jakim jest praca na jednym pliku. Już nie trzeba dołączać plików do wiadomości e-mail, i wymieniać się nimi w nieskończoność. Word, Excel i OneNote w wersji Web App wspierały możliwość współpracy pomiędzy wieloma osobami “na raz”, a dziś dodajemy ją także do PowerPoint.

Co-authoring in PowerPoint

Wydajność

Poza samymi nowymi opcjami, które widać na pierwszy rzut oka, wiele nowego także “pod maską” Office Web Apps. Od zawsze szukaliśmy sposobów, które spowodują, iż oglądanie i edytowanie dokumentów w oknie przeglądarki będzie jeszcze wygodniejsze. W porównaniu do poprzedniej wersji, dokumenty ładują się 30% szybciej! Łatwiej skupić się na samej pracy, prawda?

Wsparcie dla dotyku

Jedną z obietnicy mówi o SkyDrive dostępnym w każdym miejscu na świecie, dosłownie na każdym urządzeniu, które może być podłączone do Internetu. A wśród nich pojawią się także te, które oferują coś więcej niż praca tylko na myszce i klawiaturze. Office Web Apps teraz został zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych. W najnowszej odsłonie wygodnie przesuniesz, powiększysz czy przeniesiesz fragment pliku. Tak samo z zaznaczaniem tekstu, z dostępnymi opcjami w menu kontekstowym.

Więcej informacji o zmianach w Office Web Apps na blogu Office Next (j.ang.).

Miłego edytowania!

Untitled />

Updated November 8, 2014 4:11 am