May 14, 2013 4:23 am

SkyDrive: nowy wygląd Zdjęć i dwukrotnie szybsze przesyłanie

Ponad 250 milionów osób korzysta ze SkyDrive – usługa wirtualnego dysku mocno zmieniła się w ostatnich miesiącach. Dziś korzystając z nowego pakietu Office łatwiej zapisać coś na SkyDrive niż na dysku urządzenia, zaktualizowaliśmy aplikacje dla iOS, polepszyliśmy czas przesyłania plików do wirtualnego dysku czy udostępniliśmy aplikację dla konsoli Xbox. Sama baza posiadaczy Konta Microsoft (wizytówki do świata usług on-line Microsoft) zwiększyła się do 700. milionów. A koledzy z drużyny Outlook.com zintegrowali funkcję załączników z usługą.

Od dziś, pojawia się nowy widok wszystkich zdjęć, tzw. Zdjęcia, które teraz prezentowane są w formie “osi czasu”.

SkyDrive timeline view

W tym widoku, można szybko przejrzeć wszystkie zdjęcia, które znajdują się na Twoim wirtualnym dysku. Podzielone są wedle dat: dni i miesięcy. Jeżeli szukasz zdjęć z wakacji z lipca – możesz teraz to zrobić wskazując interesujący Cię miesiąc.

SkyDrive timeline month view

Wszystkie zdjęcia można także wyświetlić wszystkie zdjęcia w widoku “przezroczy” i pełnego pokazu slajdów.

SkyDrive filmstrip view

Z punktu widzenia aplikacji pulpitowej, przesyłanie zdjęć powinno teraz odbywać się 2-3 razy szybciej (za: wewnętrzne testy). Dodatkowo, we wszystkich krajach, gdzie wspierany jest Windows Phone 8, dołączyliśmy funkcję przesyłania zdjęć i wideo w pełnej rozdzielczości (także kopia zapasowa smartfona z Windows Phone obejmuje zdjęcia). Przy tej zmianie, odświeżyliśmy także sposób prezentowania miniaturek plików z wirtualnego dysku.

PowerPoint and Word thumbnails

Zachęcam do zajrzenia na http://skydrive.com.

Updated November 8, 2014 4:10 am